Az Innovációs Ökoszisztéma Központ szervezésében, a HSUP - Hungarian Startup University Program keretében utolsó állomásához érkezett a mesterséges intelligenciát és a jövő lehetőségeit fókuszba állító júniusi előadás-sorozat: Eigner György, az Óbudai Egyetem Neumann János Informatikai Kar dékánja „A jövő egyetem” címmel tartott előadást a Debreceni Egyetemen.
A mesterséges intelligencia felsőoktatási vonatkozásairól Eigner György megemlítette, hogy az AI testreszabott tanulási útvonalakat és azonnali, 24/7 tutorálást tesz lehetővé, valamint csökkentheti az adminisztratív terheket, így a rutinfeladatok (pl. tesztjavítás) automatizálásával felszabadítja az oktatói kapacitásokat.
„A jövő egyeteme az egyéni igényekhez igazodik moduláris tantervekkel, hibrid formákkal és kompetenciaalapú értékeléssel” – fogalmazott Eigner György, aki szerint a legkeresettebb készségek a munkaerőpiacon a komplex problémamegoldás, kritikai gondolkodás, kreativitás, együttműködés, kommunikáció, amikkel az egyetem a következő generációkat is fel kell vértezze.




A STARTUP-2025-HSUP-023 azonosító számú projekt a Nemzeti Innovációs Ügynökség közreműködésével, a Kulturális és Innovációs Minisztérium támogatásával a Nemzeti Kutatási, Fejlesztési és Innovációs Alapból valósult meg.