stUDinnovate - Startup alapok
Vállalkozóként képzeled el a jövődet, de bizonytalan vagy, hogyan kezdj bele? Szeretnél ötleteidből, tudományos eredményeidből üzletet építeni? A stUDinnovate - Startup alapok című kurzust neked találtuk ki!
Szabadon választható tantárgy keretében sajátíthatod el a vállalkozások, sikeres startupok indításához szükséges legfontosabb tudásanyagot! A gyakorlatközpontú, háromkredites stUDinnovate - Startup alapok kurzus a piaci ismeretek mellett olyan üzleti szemlélettel is gazdagít, amely meghatározó lehet a karriered alakulása szempontjából.
Miért fontos ez hallgatóként?
Innovatív ötletek megvalósítása: Az egyetemi tanulmányok alatt olyan inspirációk érnek, amelyek újszerű ötleteket katalizálhatnak. A startup ismeretek segítségül szolgálnak ezen ötleteket piacképes termékké vagy szolgáltatássá formálásában.
Problémamegoldó szemlélet: A startupok a problémák megoldására összpontosítanak. A problémamegoldó szemlélet kulcsfontosságú, mert segíti a hatékony döntéshozatalt, ösztönzi a kreativitást, és lehetővé teszi a kihívások gyors és eredményes kezelését.
Kreativitás és vállalkozói szellem: A kurzus ösztönzi a kreatív gondolkodást és a vállalkozói szellemet, ami elengedhetetlen a sikerek eléréséhez és a karriered építéséhez. A kurzus során betekintést nyerhetsz az üzleti modell, a piac, és a pénzügy alapismereteibe is.
Interdiszciplináris tudás: A startupok világa interdiszciplináris tudást igényel: ez segíti elő a komplex problémák kreatív és hatékony megoldását különböző tudományterületek ismereteinek és módszereinek ötvözésével.
Karrierlehetőségek bővítése: A startup ismeretek és a fejlesztett készségeid növelik az elhelyezkedési lehetőségeidet, akár saját vállalkozást indítanál, akár egy innovatív cégnél szeretnél dolgozni.
Mit tanulhatsz a kurzuson?
- Üzleti modell tervezés
- Piackutatás és validáció
- Célpiac és vásárlók beazonosítása
- Piaci környezet és versenytárselemzés
- Pénzügyi tervezés alapfogalmai
- Pitching és prezentációs technikák
Tárgyfelvétel időszakában keresd a Neptunban meghirdetett szabadon választható tárgyak között a stUDinnovate - Startup alapok című kurzust.
3D technológiák a gyakorlatban kurzus
A 3D technológiák a gyakorlatban kurzus célja, hogy a hallgatókat az alapoktól indulva bevezesse a modern 3D technológiák világába. Elsősorban olyan, a 3D technológiák iránt érdeklődőket várunk, akik most ismerkednek ezekkel a módszerekkel. Heti 2 órás teljes féléves kurzus.
3D nyomtatás kurzus
Tematikus kurzus, amely a 3D nyomtatással foglalkozik a szeletelőprogramok kezelésével kapcsolatos sajátosságoktól és a támaszanyag-tervezéstől elkezdve a nyomtatás előkészítésén és az alapanyagokon, illetve a nyomtatók kezelési és beállítási sajátosságain keresztül a nyomtatványok utókezeléséig és a jellemző hibákig, valamint azok elhárításáig.
3D szkennelés, 3D rekonstrukció kurzus
3D szkennelésre és a szkennelt fájlok rekonstrukciójára fókuszáló kurzus, ahol bemutatjuk az egyes szkennertípusokra jellemző használati sajátosságokat, illetve a szkennelt állományok szoftveres fúziója során felmerülő problémákat és azok megoldási lehetőségeit.
3D tervezés, modellezés kurzus
3D tervezésre összpontosító tematikus kurzus, ahol a térbeli modellezés sajátosságaival nyílik lehetőség megismerkedni az alapvető tervezési lépések megismerésén keresztül.
Iparjogvédelem és Innovációmenedzsment
A Szellemi Tulajdon Nemzeti Hivatala által biztosított tananyaggal és keretrendszerben a Debreceni Egyetem Kutatáshasznosítási és Technológiatranszfer Központ Iparjogvédelem és innovációmenedzsment elnevezésű szabadon választható tárgyat hirdet a Debreceni Egyetem hallgatói részére.
A kurzus során a hallgatók megismerkedhetnek a különböző iparjogvédelmi oltalmi formákkal (szabadalom, használati minta, védjegy, formatervezési minta, földrajzi árujelző) és bepillantást nyerhetnek az innovációmenedzsment rendszerébe.
A tananyag első részében röviden ismertetjük az oltalomszerzés hasznát és jelentőségét. A hallgatók megtudhatják, hogy milyen lépések során szerezhetnek hazai, vagy nemzetközi oltalmat, hol és hogyan tudnak korábbi jogokra kutatni. Az első tananyagrész végén információkat találhatnak arról, hogy mi képezheti szerzői jogi védelem tárgyát, valamint hogy mi tartozik a szerzői művek szabad felhasználásának körébe. Megismerkedhetnek az egyes műtípusok (pl.: szoftverek, filmalkotások) sajátos felhasználási szabályaival.
Az első rész végén a hallgatók kutatási gyakorlaton vesznek részt.
A második tananyagrészben áttekinthetik az ötlettől a megvalósulásig terjedő innovációs folyamatot, valamint az innovációs stratégia különböző aspektusait. Bemutatásra kerül a hazai innovációs rendszer, valamint az innovációs projektek finanszírozhatósága, gazdasági elemzésének kérdései. Az innovációmenedzsment témakör végén az innovatív cégek és a projektvezetés mesterfogásairól található összefoglaló.
- A kurzus e-learning jellegű.
- Sikeres vizsga esetén a hallgatók részére 3 kreditpont kerül beszámításra.
- Tárgykód: T_EM8889
Szellemitulajdon-védelem
A Szellemi Tulajdon Nemzeti Hivatala által biztosított tananyaggal és keretrendszerben a Debreceni Egyetem Kutatáshasznosítási és Technológiatranszfer Központ Szellemitulajdon-védelem elnevezésű tárgyat hirdet a Debreceni Egyetem villamosmérnök hallgatói részére.
A kurzus során a hallgatók megismerkedhetnek a különböző iparjogvédelmi oltalmi formákkal (szabadalom, használati minta, védjegy, formatervezési minta, földrajzi árujelző).
A tananyag első részében részletesen megimertetjük a hallgatókkal a szabadalomra vonatkozó szabályozást. A hallgatók megtudhatják, hogy milyen lépések során szerezhetnek hazai, vagy nemzetközi oltalmat, hol és hogyan tudnak korábbi jogokra kutatni. Megismerkednek a védjegyek rendszerével, valamint a formatervezési-mintaoltalomal.
A második tananyagrész során információkat találhatnak arról, hogy mi képezheti szerzői jogi védelem tárgyát, valamint hogy mi tartozik a szerzői művek szabad felhasználásának körébe. Megismerkedhetnek az egyes műtípusok (pl.: szoftverek, filmalkotások) sajátos felhasználási szabályaival. Áttekinthetik a különböző oltalmi formákra vonatkozó adatbázisok használatát, tippeket találnak az adatbázisokban való kereséshez.
- A kurzus e-learning jellegű.
- Sikeres vizsga esetén a hallgatók részére 3 kreditpont kerül beszámításra.
- Tárgykód: TFBE1112