Workshopok

Kommunikációs tréning építőkockákkal

Gyerekkorunk játékait felhasználva rendhagyó kommunikációs és önismereti tréninget szervez az Innovációs Ökoszisztéma Központ. A kiscsoportos programon olyan kompetenciáidat fejlesztheted, melyek javítják a kommunikációs, együttműködési és vállalkozói készségeidet. 

Ötletgeneráló workshop

A workshop célja, hogy a hallgatók egy saját, valós problémára reagáló ötlettel dolgozzanak, amely a személyes fejlődésükhöz és szakmai céljaikhoz egyaránt kapcsolódhat. A workshop során nemcsak a problémafeltáró és -megoldó készség fejlődik, de a résztvevők gyakorolják a csapatmunkát és a közös gondolkodást, miközben megismerkednek a startupok világával, alapfogalmaival, melyek hasznosak lehetnek akkor is, ha valaki a későbbiekben saját vállalkozást alapítana.

AI workshop: beszélgess a mesterséges intelligenciával!

Napjaink egyik hívószava a mesterséges intelligencia, vagyis az AI. A jelenség éles társadalmi vitákat generál, sokakban félelmet szül, mások lehetőséget látnak benne. Az AI-alkalmazások és egyéb digitális platformok hétköznapi használata előrehaladott, de sokszor keresni kell a helyét és etikus felhasználási módját a hétköznapokban. A Debreceni Egyetem Innovációs Ökoszisztéma Központjának workshopja digitális módszereket mutat be a résztvevőknek arra vonatkozóan, hogy ezeket a platformokat hogyan tudjuk használni a vállalkozásokban, projektekben.

Próbáld ki a világ egyik legjobb üzleti társasjátékát!

Harminckét országban használják már, így a Debreceni Egyetemen is kipróbálhatod a LEAP – The business model game című társasjátékot, amely az elméletet a valós piaci gyakorlatokkal ötvözi. A játék fejleszti a közös ötletbörzét és az innovatív ötletek megalkotását, nagy hangsúlyt fektet az olyan kritikus készségek fejlesztésére, mint a kreatív gondolkodás és a problémamegoldás.

Kérdezz bátran! workshop

A workshop elsősorban azoknak szól, akiknek nehézséget jelent mások előtt kérdéseket feltenni, vagy véleményt kifejteni, mert félnek a megszégyenüléstől. A workshop során igyekszünk egy támogató közeget biztosítva segíteni a résztvevőknek, hogy a kérdéseiket világosan, szégyen- és zavarérzet nélkül megfogalmazzák és megválaszolják. 
A workshop segít előmozdítani az aktív hallgatás kultúráját, ahol nincsenek rossz kérdések, és ahol nem baj, ha azt mondják, hogy „nem tudom”, vagy segítséget kérnek a megválaszolásban. A „merjünk hibázni” attitűd elősegíti az innovációt, a bizalmat és a hatékony csapaton belül együttműködést.


Mini kurzus kreatív startupper-jelölteknek

Kitaláltál, létrehoztál, kifejlesztettél, esetleg már el is készítettél valami újdonságot, amire akár egy vállalkozás is alapozható lenne? A Debreceni Egyetem Innovációs Ökoszisztéma Központjának kreatív műhelyében, a Makerspace-ben minden lépéshez el tudunk látni hasznos tudással: az őszi szemeszterben csütörtök délutánonként a 3D tervezés, modellezés, 3D nyomtatás megismerésétől kezdve a prototípusok elkészítésén át a saját startup cég alapításáig és a jogi környezet megismeréséig egyaránt kínálunk előadásokat, workshopokat, amelyek minden egyetemista számára ingyenesek, de jelentkezéshez kötötten látogathatóak.
 

Legutóbbi frissítés: 2025. 04. 05. 10:35